Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'1 aprilgrap professioneler en commerciëler dan ooit'

'1 aprilgrap professioneler en commerciëler dan ooit'

DEN HAAG (ANP) - Hans Kazán die Client Happiness Manager wordt bij een softwarebedrijf, Domino's dat stopt met ananas op pizza en Pieter Omtzigt die zijn baan als Tweede Kamerlid verruilt voor een functie in de Jeugdzorg. Het is een greep uit de 1 aprilgrappen van dit jaar, volgens seniordocent Klinische Psychologie Sibe Doosje (65) een "welkome afleiding" - zeker in tijden van crisis.

Vorig jaar, toen het coronavirus de samenleving net in zijn greep had, leek er wat minder ruimte voor 1 aprilhumor te zijn. Zelfs het Jeugdjournaal sloeg een jaar over, terwijl het normaal elk jaar een grap verstopt tussen het normale nieuws. Of er na een jaar corona weer meer ruimte is voor humor, durft Doosje, die de impact van humor op het welzijn onderzoekt, niet te zeggen. "Daarvoor zou ik moeten weten hoeveel grappen er vorig en dit jaar precies worden gemaakt. Maar wat ik wel weet, is dat we meer aan de coronacrisis zijn gewend en dat we daardoor waarschijnlijk meer durven. En dat humor altijd welkome afleiding biedt."

Wat opvalt is de veranderende vorm waarin 1 aprilgrappen worden gegoten. Vroeger bleven ze overwegend tussen de maker en het 'slachtoffer', of binnen het gezin of bedrijf. "Toen waren het voornamelijk practical jokes, waarbij mensen bijvoorbeeld op pad werden gestuurd om niet-bestaande producten te halen." Nu besteden grote bedrijven tijd en dus geld aan een goed geschreven persbericht over iets dat niet waar is. "De 1 aprilgrappen van nu zijn professioneler en commerciëler dan ooit." Doosje noemt Domino's als voorbeeld, dat van de gelegenheid gebruikmaakt om "slimme reclame" voor het bedrijf te maken.

Ananas op pizza

Pizzaverkoper Domino's maakte gebruik van de discussie over ananas op pizza, door te melden dat ananas van het menu verdwijnt. Om de grap kracht bij te zetten biedt het bedrijf sinds de bekendmaking van vorige week inderdaad geen ananas meer aan. "Maar dat verandert vanaf donderdag weer", zegt een woordvoerder, die de grap "nu al geslaagd" vindt. "Ik krijg al een paar dagen telefoontjes van klanten of het echt waar is. En op sociale media gaat de discussie ook los", zegt ze.

"De vorm van de 1 aprilgrap verandert ook mee met de samenleving", verklaart Doosje. "Doordat iedereen nu op sociale media zit, worden de 1 aprilgrappen daar ook gemaakt. Pas als een grap media-aandacht heeft gehad, lijkt hij geslaagd." Zelf heeft Doosje nog niet op een 1 aprilgrap gebroed, vertelt hij. "Maar ik hoop dat er zoveel mogelijk grappen worden gemaakt. Want: hoe meer humor, hoe beter."

Meer uit Binnenland

Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam op zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

17 minuten geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

2 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

2 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

4 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

6 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

9 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

15 uur geleden