Twee eeuwen varen en vechten 1550-1750. Het admiralengeslacht Evertsen
Beschrijving
1659 Twee eeuwen varen en vechten 1550-1750. Het admiralengeslacht Evertsen. Door Doeke Roos. 2003. ISBN 9090161779, gebonden, met stofomslag, 495 pag, z.g.a.n.
De Evertsens waren tijd- en stadgenoten van de grootste vlootvoogd die de Nederlanden ooit kenden, Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Zij zijn in de geschiedschrijving enigszins bij hem in de schaduw komen te staan. Toch vormen zij een geslacht van admiralen dat veel heeft bijgedragen aan Nederlands reputatie van geduchte zeemacht. De lezer maakt kennis met alle fasen van de zeegeschiedenis in de tijd van de Republiek. Stamvader Evert Hendrikse, diens zonen en kleinzonen in dienst van de Admiraliteit van Zeeland waren betrokken bij de ontwikkelingen van de marine in genoemd tijdvak. Van de Evertsens wordt terecht gezegd dat zij trouw waren aan de marine en moedig in het gevecht.
Voor € 6,50 kan je dit boek afhalen in Middelburg Centrum. De opbrengst is volledig voor Sri Lanka Support. Informatie over onze kleine stichting vind je gemakkelijk via Google en/of Facebook.
eram
43 advertenties
23 jaar actief op het Prikbord