BMW R80 1992 met origineel 39.000 km in bijna nieuwstaat
Beschrijving
De R80 "monoshock" is de makkelijkst rijdende, mooist lopende BMW uit de serie 2-kleps boxers vanaf 1969 en is geproduceerd vanaf modeljaar 1985 toen de eenzijdige achterwielophanging ingevoerd werd. Met de af fabriek gemonteerde en toen optionele dubbele geventileerde schijfrem remt hij ook nog eens geweldig. Hij stuurt en koppelt en schakelt heel licht en het is daarmee een van de fijnst rijdende klassieke BMW boxers van de laatst geproduceerde serie met SLS en Nikasil cylinders. Met het half hoge stuur is de controle over de machine optimaal en deze heeft ook nog eens de veel gezochte voltmeter en het klokje alsmede handvatverwarming, waarschuwingslichten en valbeugels en een origineel laadcontact voor bv een druppellader of uw gsm als accessoire dus door de eerste eigenaar rijkelijk voorzien van extra's. De eerste Nederlandse eigenaar waar ik hem van overnam heeft hem zelf uit Duitsland gehaald en overgenomen van de 2e duitse eigenaar en er is een complete map met Fahrzeugbriefe, TUV berichten met km stand en onderhoudsnota’s bij vanaf het begin waarmee het een full-history bike is met aantoonbare lage kilometerstand van slechts 39.650 (meer foto's volgen). En dat merk je aan alles als je ermee rijdt, wat ik al meer dan 40 jaar doe op alle BMW boxers vanaf de 60/5 met trommelrem.
De kilometerstand is origineel 39.000 km en dat zie je onder andere ook aan de mate waarin het voor- of achterwiel vrij staat als hij op de bok staat en de staat van de originele voetsteun- en stuurrubbers. Het patina van blok en cylinders is nog bijna zoals toen hij uit de fabriek kwam, er is in de regen dan ook nooit- of slechts zeer zelden mee gereden. Dat zie je ook aan het frame dat geen roestbak is maar waarvan de lak bijna nog als oorspronkelijk is. Restaureren of glasparelstralen geeft doorgaans een matte waas en daarmee krijg je het motorblok lastig zo mooi als origineel. Hij stond zijn hele leven in een inpandige garage en de rode tankcoating is ook nog in goede staat, geen grote roestschilfers in de brandstofleidingen dus ondanks de preventief aangebrachte brandstof filters die hooguit wat hele fijne schilfertjes opvangen maar ik heb ze nog niet gezien. De originele Zeuna uitlaten ook in zeer nette staat en het originele instructieboek is ook aanwezig .
Grote voordelen van een lage kilometerstand zijn bijvoorbeeld dat startmotor, dynamo, zuigerveren, koppeling en versnellingsbak en noem het maar op veel minder geleden hebben dan bij een project met niet aantoonbare geschiedenis en kilometerstand. Tenzij restaureren uw hobby is kunt u voor dit bedrag onmogelijk een project kopen en een restauratie afronden en dezelfde mate van betrouwbaarheid en kosmetische staat bereiken voor dit geld. De krukaskeerring is oliedicht en de stoterstangrubbers en voorvorkveren zijn kurkdroog, dit zijn bekende plekken bij deze BMW’s waar lekkage op kan treden. Banden nog voldoende profiel, accu en remblokken in goede staat, olie en filter vernieuwd na aanschaf en remvloeistof ook, hij is in in uitstekende staat en ik rijd er ook op maar veel te weinig. Het klokje loopt ook keurig op tijd.
Hij kan geleverd worden met een originele BMW touring kofferset met topkoffer, ik vond de Z-dragers met modernere koffers die ook origineel zijn voor dit model mooier en heb die gemonteerd en als 1-sleutel systeem uitgevoerd dus gelijk aan de contactsleutel maar een kofferset naar keuze uit deze 2 met bijbehorend rek (of beide voor meerprijs) wordt meegeleverd. Het originele hoge bmw scherm kan in overleg ook meegeleverd worden. Ik heb voor de leuk een tijdje met originele ronde sicu klepdeksels rondgereden van de /5 en /6 waar de laatste BMW-2V's uit nostalgische redenen door BMW af fabriek ook weer mee uitgerust werden maar die zitten niet in de koop, wat er nu op zit de rechthoekige zwart/grijze is ook origineel voor dit jaar maar u mag van mij kiezen welke u het mooiste vindt en dan monteer ik die.
De motor rijdt en remt zoals het hoort en er ligt geen druppel olie onder na een rit. De 800 loopt daarbij mooier synchroon dan de 1000cc versie (die heb ik ook) en heeft meer dan voldoende koppel om met 2 personen en bepakking de bergen in te gaan, zeker met een compressie zoals deze. De versnellingsbak schakelt zeer soepel en licht, zo goed als een BMW bak maar kan zijn. Bij serieuze interesse is een proefrit mogelijk. Bespaar me de moeite van waar mag hij minimaal voor weg et cetera ik weet wat ik heb en in deze staat zijn ze steeds moeilijker te vinden. Bieden vanaf 5750,- voor 6250,- mag hij meteen mee. Het is natuurlijk ook een ideale basis voor een project of een Siebenrock kit maar een beetje zonde zou dat eigenlijk wel zijn van zo’n mooie originele fiets. Bel vrijblijvend als u meer info wilt, de motor is te bezichtigen in Wissenkerke, Noord-Beveland. Gaat weg omdat ik te weinig tijd heb om regelmatig op al mijn motorfietsen te rijden en nog een R100R Mystic heb waar veel tijd in is gaan zitten en ik een band mee opgebouwd heb na een monsterlijke tocht door Schotland.
Advertentienummer: m2421646084
- Merk: BMW
- Motorvermogen: 35kW
- Aantal Cilinders: 2
- Motorinhoud: 800cc
Hi-Five vintage audio
Zakelijk
1 advertentie
15 jaar actief op het Prikbord
- Veere
-
Toon nummer