Oorspronkelijk gepost door Webkabouter
Bekijk bericht
Ik zat op de gedachte dat dit technisch gezien server-to-server verkeer is, en dus gebruik moet maken van unauthenticated smtp met alle complexiteit van sftp,dkim, dmarc en arc.
Maar juridisch gezien ben ik gewoon een klant, en dus volledig gerechtigd authenticated smtp te doen voor al mijn uitgaande verkeer. Dat is veel simpeler in te richten en heeft zoals je terecht opmerkt een hogere mate van betrouwbaarheid. Ik voel me meteen een stuk beter

Helemaal mooi zou zijn als de forwarder alleen mail met eindbestemming @delta.nl naar Delta forward met authenticated smtp, en mail naar andere bestemmingen (Gmail, Ziggo etc) direct aflevert met unauthenticated smtp. De meeste grote providers ondersteunen dit, mits de mail dkim signed is. Mailrouting dus op basis van bestemmingsadres. Kan vast met Postfix maar moet ik even uitzoeken.
Reageer