Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aankondiging

Samenvouwen
Nog geen aankondiging.

Glasvezel

Samenvouwen
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Toon
Alles wissen
nieuwe berichten

  • Glasvezel

    Zoals gedacht
    Tussen begin juli en eind september zijn een kwart miljoen glasvezelaansluitingen aangelegd in Nederland. Maar het tempo waarin consumenten overstappen op glasvezel is plots flink afgenomen, zo blijkt uit cijfers van toezichthouder ACM.
    Bedrijven als KPN, Open Dutch Fiber en DELTA leggen in rap tempo glasvezel aan. Doordat in steeds meer woningen glasvezel beschikbaar is, is het aantal huishoudens met een glasvezelabonnement de afgelopen kwartalen met gemiddeld zo'n 120.000 abonnees per kwartaal gegroeid.

    Maar de groei in het aantal glasvezelabonnementen is in het derde kwartaal plots flink afgeremd, blijkt uit de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Er kwamen 'slechts' 40.000 glasvezelabonnees bij, terwijl er volgens de rekenmethode van de toezichthouder 250.000 glasvezelaansluitingen bij kwamen. Maar de cijfers van de ACM geven een vertekend beeld.

    Dat het aantal glasvezelabonnees minder snel toeneemt, is volgens analist Tim Poulus van Telecompaper goed te verklaren: "Enerzijds vindt steeds meer overbouw plaats", legt hij uit. "Daarbij leggen verschillende bedrijven hun glasvezelkabels over elkaar heen, waardoor op adressen meerdere glasvezelaansluitingen zijn. Maar huishoudens sluiten natuurlijk maar één abonnement af."

    Anderzijds ziet Poulus dat KPN zijn strategie bij de aanleg van glasvezel heeft aangepast. "Voorheen werden huizen vrijwel meteen aangesloten op het nieuw aangelegde glasvezelnetwerk", zegt de telecomanalist. "Maar nu is KPN meer bezig met 'handdoekje leggen': alvast een kabel door de straat trekken om andere partijen voor te zijn.

Om te reageren, moet je eerst .

verwerken...
X