Tabaksindustrie wordt niet strafrechtelijk vervolgd
Inderdaad, onschuldig
Nee, ze zijn schuldig
Reacties (16)
QUEEN OF MY HEART
23 February 2018
ze zijn onschuldig want op je rookt of niet bepaal je selfst en niet de tabakindustrie het is gewoon een teken van zwaakte van je selfs
2stroke4me
23 February 2018
Al rook ik zelf ook, ik begrijp de heisa wel. Maar op die manier had de weg ook open gelegen voor de fabrikanten van alcohol houdende dranken. Dit veroorzaakt namelijk meer ellende (ik drink zelf niet).
Misschien is het een idee om voorlichting te geven, campagnes op school, spotjes op tv, etc, maar betaald door de alcohol-, en tabaks industrie (met een vooraf bepaald budget).
famclaes
23 February 2018
Voor je gevoel zijn ze schuldig maar volgens de Nederlandse wet zijn ze niet in overtreding voor hetgeen ze beschuldigd worden dus moet de aanklager net zo lang zoeken naar iets waarmee je de tabaksindustrie wel voor de rechter kan brengen net zo als de tabaksindustrie maar door blijft gaan met zoeken naar manieren om de mensen aan het roken te houden
jacobo
23 February 2018
Het is wel een goed idee om die industrie eens aan te pakken, het brengt ook al veel kosten met zich mee in de gezondheidszorg. Diegene die niet mee willen roken betalen er ook voor
hannie01
23 February 2018
niemand en zeker de tabaksindustrie heeft iemand gedwongen om een sigaret te gaan roken dat beslis je zelf en het is al heel lang bekend dat het niet gezond is.
en wie zegt dat je geen kanker had gekregen als je niet had gerookt dat is niet te bewijzen.
laat de mensen dat zelf beslissen of ze wel of niet roken en dat meeroken is minder schadelijk dan de vervuilde lucht buiten die iedereen inademt
Jati
23 February 2018
De beste manier is nog altijd het rookverbod enorm uitbreiden denk ik. Ik rook zelf, ik ben zelf verslaafd geraakt. De enige manier waarop je de producenten kan pakken is in hun portemonnee. Dus hoe minder mensen er gaan roken, hoe minder ze verdienen. Is het realistisch dat we een 100% rookloos land kunnen verwachten, nee, zeker niet. Uiteindelijk ligt het allemaal bij de consument natuurlijk. Ook al rook ik zelf, ik ben VOOR het uitbreiden van het rookverbod, en dat mag echt een hele flinke uitbreiding zijn voor mijn part.
peter.nl
23 February 2018
het hele verhaal klopt niet, onze regering is net zo schuldig, want die hadden er baat bij dat men ging roken vroeger, in mijn tijd kosten een pakje shag 2,25 in guldens, waarvan een gulden belasting was, goed voor de schatkist, als we met ze allen stoppen met roken, wat gaat er dan nog in de schatkist, en waar halen ze die te kort dan weer vandaan, nog meer lasten verzwaren voor de mensen , ik ben er hard mee bezig om te stoppen,van een pakje per dag is het nu nog drie peuken per dag, in mijn vrije dagen, als ik gewoon werk rook ik niks meer.
JosephdV
23 February 2018
Vervolg dan ook de drank- en voedingsindustrie. De voedingsindustrie stopt al decennialang teveel suiker en zout in haar producten. Zij zijn m.i. de hoofdschuldige van de wereldwijde diabetes-epidemie.
Jabby
23 February 2018
De tabaksindustrie kraait nu victorie. Ze hadden het met vertrouwen tegemoet gezien. Uiteraard zal Den Haag een grote bron van inkomsten niet aanpakken. Nu spelen ze allemaal de vermoordde onschuld. De Tabak zegt wij werken binnen de regels en het OM zegt ze doen niets buiten de regels om. Hoe onnozel kun je als volwassen mensen je gedragen. De tabaksindustrie stopt stoffen in de sigaretten die verslavend werken en dat moedwillig en dat is misdadig. Het kan wel binnen de regels zijn aan m'n hoela Laten we als voorbeeld een bakker nemen die dezelfde stof in z'n brood zou stoppen dan zou de wereld te klein zijn. Die bakker zou aan de hoogste boom worden opgehangen. Kreten als misdadig, onbestaanbaar en ik ben geschokt zouden niet van de lucht zijn. Maar als de tabaksindustrie dit doet en jaren, ja het is binnen de regels. Onze voorbeeld bakker steekt ook binnen de regels diezelfde stof in. Conclusie het is een hypocriete bende. En de Tabaksindustrie kan niet hard genoeg worden aangepakt. Tot slot nog dit. Eind vorig jaar kwam ik in het ziekenhuis vanwege een hartaanval. De eerste vraag en die werd nog meerdere keren herhaald, rookt u? En dat is volgens mij niet omdat roken zo gezond is.
D2017
23 February 2018
Allemachtig zeg, dat zou nog wat gaan worden wanneer de tabaksindustrie vervolgt zou gaan worden omdat rokers de rookwaren omhelzen om uit eigen "vrije wil" te gaan roken.
Daarna zouden de olie-industrie, alcoholische drank industrie, de luchtvaart, auto fabrikanten, chemische industrie, voedings industrie, zelfs de overheid, etc., ............ eveneens vervolging te wachten staan omdat ook hun producten en ingrepen bijdragen aan een "ongezond mogelijk ziekmakend klimaat" , ga maar na, het hek zou finaal van de dam zijn.............................
Boterblommeken
23 February 2018
@ peter.nl: Waar we dat "verlies" vandaan moeten halen is mij wel duidelijk hoor. Als mensen stoppen met roken gaat dat in de gezondheidszorg bergen aan kosten schelen.
wispelhuis
23 February 2018
Het is een gewoon kwestie van tijd. Maar of de verslavingsboeven dan ook werkelijk in de bak gaan waag ik wel te betwijfelen. Ik hoop van wel.
ron01
23 February 2018
Toen ik begon met roken, kostte en pakje Hunter maar Hfl. 0,75
Waar het nu om gaat, is dat er niet alleen tabak in zit, maar ook een aantal chemicaliën, de de mensen extra verslaaft maken.
Daarom worden ze aangeklaagd, niet voor de tabak zelf.
Dirk Jan 1
23 February 2018
Natuurlijk moet de Tabaksindustrie strafrechtelijk worden vervolgd , roken moet gewoon onmiddellijk verboden worden alle verslaafde kunnen gewoon niet stoppen! en zijn in de onstekingsfase dat ze met hun leven spelen .
Ook roken in het bijzijn van kinderen dat is gewoon niet normaal in vele gevallen nemen zij het slechte voorbeeld
van hun ouders of anderen over met als gevolg dat ze er ziek van worden of nog veel erger .
Vraag:
Welke stoffen zitten in sigaretten en shag?
Antwoord:
In sigaretten en shag worden, afgezien van tabaksbladeren en pulp van de tabaksplant (vermalen plantendelen), meerdere stoffen verwerkt. Bij het roken komen ook nog verbrandingsproducten vrij. Er zijn 4000 verschillende chemicaliën en meer dan 40 carcinogenen (kankerverwekkende stoffen) in tabaksproducten en tabaksrook gevonden.
Nicotine is het belangrijkste psychoactieve bestanddeel in tabak. Nicotine is een verslavende stof, maar nicotine is niet kankerverwekkend.
In tabak(srook) zitten ook teer, koolmonoxide en toevoegingen (additieven).
Teer is kankerverwekkend en veroorzaakt de bekende "rokershoest".
Koolmonoxide zit in tabaksrook en neemt in bloed de plaats in van zuurstof, waardoor het zuurstoftransport vermindert en de conditie vermindert.
Toevoegingen maken sigarettenrook aantrekkelijker of verslavender (zij vergemakkelijken de nicotineabsorptie) en reguleren de vochtigheid van tabak. Gemiddeld bevat een sigaret ongeveer 25 verschillende additieven, die samen ongeveer 10 procent van het gewicht uitmaken.
- Voorbeelden van stoffen die worden toegevoegd zijn glycerine, suikers, drop, cacao, menthol, vanille, cellulose.
- Bij verbranding van additieven kunnen giftige en kankerverwekkende stoffen ontstaan. Bekende kankerverwekkende stoffen in tabaksrook zijn benzeen, nitrosaminen en formaldehyde. Van veel additieven is de schadelijkheid wel bekend bij orale inname, maar niet bij verbranding. Het inademen van giftige stoffen is doorgaans schadelijker dan het inslikken.
Het RIVM publiceert op de website tabakinfo.nl alle ingrediënten die worden toegevoegd aan tabaksproducten op de Nederlandse markt. Bezoekers van deze site kunnen per merk tabaksproduct opzoeken welke toevoegingen het bevat, en wat de functie en hoeveelheid van deze toevoegingen is.
hanshofman
23 February 2018
Ze zijn MEDE schuldig dus gedeeltelijk. Ieder mens weet vandaag dat roken dodelijke ziekten kan voortbrengen. Waarschuwingen voldoende. Je gaat toch ook geen fles leegdrinken waar een doodshoofd met een kruis op staat?? Nee want je weet daar zit gif in. De staat is mede schuldig met haar verantwoordelijkheid om zelf de mensen ernstig te waarschuwen en duidelijk gevolgs regels op te stellen voor wie kost wat kost dit gig wil blijven inzuigen. Hen ook 10 jaar gerookt, ben er gelukkig al jaar vanaf.