Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aankondiging

Samenvouwen
Nog geen aankondiging.

Genexsis 7840 alternatieven

Samenvouwen
Dit is een Sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Toon
Alles wissen
nieuwe berichten

  • Genexsis 7840 alternatieven

    Aangezien veel van deze info allemaal verspreid staat in verschillende topics hier op het forum


    Het huidige Genexis 7840 modem kan niet in Bridge gezet worden, dit probleem kan opgelost worden met een losse media converter.

    https://www.tp-link.com/nl/business-...essory/mc220l/

    Gebruik de SFP module van de Genexis in de TP-link (MC220L).



    of anders een eigen SFP module TL-SM321B

    https://www.tp-link.com/nl/business-...ory/tl-sm321b/




    Zorg voor een aansluitkabeltje van de SFP naar de NTU

    LC UPC naar SC APC fiber kabel

    https://www.fs.com/de-en/products/62913.html



    Verder zul je een managed switch nodig hebben welke aangesloten zit op de WAN poort van een eigen router.

    Switches :

    TL-SG105E
    Netgear GS108E
    Netgear GS308E

    Netgear GS308T


    Het is raadzaam om de switch een lokaal (statisch) ip adres te geven zodat de web interface niet zichtbaar is vanaf het internet.



    Op de switch moet het volgende VLAN worden ingesteld :

    VLAN 100 Internet (en IPTV)

    Telefonie is dus helaas niet mogelijk wegens het ontbreken van SIP gegevens.


    Maar je kunt ook de media converter gebruiken en een losse router met VLAN ondersteuning kopen.

    Dit kan oa een van onderstaande types zijn :

    TL-WR1043N V5
    Archer C58 V2
    Archer C59 V2, V3
    Archer C60 V2
    Archer C1200 V2, V3
    Archer C7 V4, V5
    Archer C8 V3, V4
    Archer C9 V3, V4, V5
    Archer C2300 V1
    Archer C3150 V2
    Archer C3200 V2
    AD7200 V1, V2
    Archer C5400 V2

    TP-Link router settings :

    IGMP Snooping: uitschakelen
    IGMP Proxy: uitschakelen
    IGMP Version: V2

    IPTV/VLAN inschakelen
    Mode Custom
    Internet Vlan ID: 100 Priority 0
    802.1Q tag inschakelen.





    Draytek
    Vigor 2135


    Opensource Routers
    DD-WRT
    OpenWrt


    FRITZ!Box

    Vrijwel ieder type vanaf de 4040


    Klik op de afbeelding voor grotere versie  Naam: FRITZ!Box Fiber.jpg Bekeken: 0 Grootte: 121,2 Kb ID: 192209?
    Laatst bewerkt door driepinter; 11 Apr 2021, 10:53.

  • #2
    A prudent question is one-half of wisdom

    Reageer


    • #3
      deze handleiding.

      Reageer


      • #4
        Klik op de afbeelding voor grotere versie

Naam: groot-ei-op-voet-300x300.jpg
Bekeken: 798
Grootte: 15,2 Kb
ID: 192206
        Laatst bewerkt door Guest01; 4 Apr 2021, 18:59.

        Reageer


        • #5
          Voor UniFi spul kan je de volgende apparaten gebruiken
          - USG + Mediaconverter (TP-Link die eerder is aangehaald)
          - USG4 Pro
          - Dream Machine + Mediaconverter
          - Dream Machine Pro

          Voor alle vier apparaten stel je in de controller software in dat de WAN verbinding een VLAN moet gebruiken (VLAN 100).
          De pro varianten hebben zelf SFP(+) poorten waar je de de SFP module van de Genexis in kan steken of kiezen voor je eigen SFP module zoals in de OP staat.
          Voor de niet pro varianten zal je een mediaconverter moeten gebruiken met de SFP module van de Genexis of je eigen. SFP in de mediaconverter en de UTP kabel in de WAN van de USG of Dream Machine.

          Reageer


          • #6
            Helaas is de levensduur van dit topic maar (erg) kort, daar per half juni de toegepaste technologie compleet anders wordt.

            Voor XGS-PON zal dit verhaal niet langer opgaan.
            Laatst bewerkt door driepinter; 18 May 2021, 09:55.

            Reageer


            • #7
              Maar de eerste jaren is XGS-PON echt niet overal uitgerold toch in het Delta Fiber gebied?

              Reageer


              • #8
                Oorspronkelijk gepost door snoepdoos Bekijk bericht
                Maar de eerste jaren is XGS-PON echt niet overal uitgerold toch in het Delta Fiber gebied?
                Vanaf september 2021 wordt het overal standaard ingezet (aangelegd).
                Laatst bewerkt door driepinter; 18 May 2021, 17:12.

                Reageer


                • #9
                  Oorspronkelijk gepost door snoepdoos Bekijk bericht
                  Maar de eerste jaren is XGS-PON echt niet overal uitgerold toch in het Delta Fiber gebied?
                  Ben wel benieuwd hoe ze dit gaan inzetten aangezien DELTA nu overal FTTH aanlegt, dus directe fiber van huis aar de POP.
                  Normaliter wordt bij een PON netwerk toch ergens (bv in de straat) het signaal gesplit? Of zouden ze XGS-PON gaan inzetten totaan het pop en dan over de dedicated fiber naar de huizen 10G signaal sturen? Over de huidige fiber die is aangelegd kan namelijk makkelijk 10Gbit en dan is het gebruiken van je eigen apparatuur nog steeds een optie

                  Reageer


                  • #10
                    Oorspronkelijk gepost door hm_aapje Bekijk bericht

                    Ben wel benieuwd hoe ze dit gaan inzetten aangezien DELTA nu overal FTTH aanlegt, dus directe fiber van huis aar de POP.
                    Normaliter wordt bij een PON netwerk toch ergens (bv in de straat) het signaal gesplit? Of zouden ze XGS-PON gaan inzetten totaan het pop en dan over de dedicated fiber naar de huizen 10G signaal sturen? Over de huidige fiber die is aangelegd kan namelijk makkelijk 10Gbit en dan is het gebruiken van je eigen apparatuur nog steeds een optie
                    Men doet dit natuurlijk alleen maar omdat de aanleg en onderhoud goedkoper zijn.

                    Je hoeft dan niet meer te patchen in de wijkPoP

                    https://community.fs.com/explore?search_words=gpon

                    Veel actieve apparatuur wordt overbodig dus dat bespaart stroomkosten.

                    De splitter staat in wijk of straatkast.


                    Denk overigens wel dat het voor consumenten de bedoeling is dat heel het verhaal over WiFi 6 moet gaan lopen voor snelheden groter dan 1Gbps.
                    Laatst bewerkt door driepinter; 19 May 2021, 20:18.

                    Reageer


                    • #11
                      Oorspronkelijk gepost door driepinter Bekijk bericht

                      Men doet dit natuurlijk alleen maar omdat de aanleg en onderhoud goedkoper zijn.

                      Je hoeft dan niet meer te patchen in de wijkPoP

                      https://community.fs.com/explore?search_words=gpon

                      Veel actieve apparatuur wordt overbodig dus dat bespaart stroomkosten.

                      De splitter staat in wijk of straatkast.
                      Precies, wel zonde van de kosten voor DELTA nu Middelburg en Goes uitgerold te hebben met P2P FTTH ipv G-PON/XGS-PON. Wel fijn voor de consument om hun eigen router te kunnen aansluiten.

                      Ik gok dat de gebieden waar het nu aangelegd is de 10Gbps abbo's ook kunnen krijgen over de reeds aangelegde P2P fibers, kosten zijn dan hoger dan de gebieden waar ze nu PON netwerken aan leggen.

                      Nu weet ik niet voldoende van PON, maar is het niet mogelijk hetzelfde te doen zoals nu door de SFP uit het PON-modem/router te halen en die te gebruiken? Kan mij voorstellen dat die module voor de juiste golflengte etc zorgt.

                      [edit]
                      Als ik zo snel op https://community.fs.com/blog/basic-...nsceivers.html lees dan is het antwoord: ja
                      Oorspronkelijk gepost door driepinter Bekijk bericht
                      Denk overigens wel dat het voor consumenten de bedoeling is dat heel het verhaal over WiFi 6 moet gaan lopen voor snelheden groter dan 1Gbps.
                      Precies, voor heel veel consumenten is > 1Gbps niet eens aantrekkelijk, die hebben geen WiFi6 noch 10Gbit ethernet door het huis lopen. Wie weet wordt de upgrade prijs naar 1Gpbs dan wel goedkoper (zoals deze dat nu wordt voor coax met de prijsverhogingen/aanpassingen in juli).
                      Laatst bewerkt door hm_aapje; 19 May 2021, 20:38.

                      Reageer

                      Om te reageren, moet je eerst .

                      verwerken...
                      X