ZeelandNet

Zomers warm

dinsdag 22 mei

kaart van Zeeland
4 Bft
Vlissingen: vrij veel bewolking11º/ 17º
Bath: bewolkt en een enkele lichte bui
12º/ 22º
Cadzand: vrij veel bewolking11º/ 16º
Roompot: licht bewolkt11º/ 16º
Renesse: licht bewolkt11º/ 16º

Vanmiddag ontstaan er stapelwolken, later misschien in het oosten en zuidoosten zeer plaatselijk een onweersbui. Het wordt 23 graden in het westen tot lokaal 28 in het oosten van het land en dat betekent een zomerse dag in de Bilt. In de kustgebieden blijft de temperatuur met 16 tot 21 graden wat achter, door wind van zee. Ook in Limburg is het iets minder warm door hardnekkige bewolking.

Vanavond is het droog en klaart het op. Het blijft vanavond nog lang aangenaam buiten. Vannacht komt de minimumtemperatuur rond 14 graden uit. Het wordt nevelig en hier en daar ook mistig.

Morgen begint de dag her en der met mist of mistbanken. In de loop van de ochtend lost de mist op en komt de zon erbij. ’s Middags ontwikkelen zich stapelwolken, later ook enkele pittige regen- en onweersbuien. Het wordt broeierig warm, met temperaturen rond 25 graden. Op de Wadden wordt het zo’n 19 graden. De wind is zwak tot matig en komt uit het noordoosten.

Donderdag belooft een droge en vrij zonnige dag te worden. De middagtemperatuur ligt tussen 23 en 26 graden.

Vrijdag stroomt er vanuit het noordoosten koelere lucht het land in, waardoor het enkele graden minder warm wordt.

De vlagerige oostenwind maakt het bovendien voor het gevoel ook minder warm. Het blijft droog.

Ook zaterdag wordt er geen neerslag verwacht. Zondag neemt de kans op een buitje toe, al zal de zon ook zeker een rol spelen in het weerbeeld. De maxima liggen in het weekeinde rond 20 graden. De dagen daarna verandert er vrij weinig aan het weer en aan de temperatuur.




Het weer in Zeeland

Het recept van de dag