TOOS&ART

Bezoekers: 11243
Een kunstinkijkje in de wereld van de Middelburgse beeldend kunstenaar TOOS van Holstein: ervaringen, ideeën en ART



Een saxy K en C route

Alweer 12 jaar oud, die Middelburgse Kunst en Cultuurroute. En sinds 2002 ben ik daarvan een trouw deelnemer. Dat betekent ook dat er al heel wat muzikanten in mijn atelier zijn opgetreden. Want elk jaar in april staat de route in het teken van het thema “van Klassiek tot Populair”. Hoe ze ’t doet weet ik niet, maar organisatrice Bea Zwadlo weet dan altijd weer muziekensembles van hoog niveau met vaak jonge musici naar Middelburg te halen.

Omdat mijn atelier zich qua grootte en akoestiek goed leent voor die muziekoptredens viel ik ook dit jaar weer in de prijzen. Soms houdt een band overigens niet helemaal goed rekening met de omstandigheden. Zo was er eens een groep die dacht in mijn atelier hun totale versterkersaccessoir te moeten opbouwen. Toen de helft stond, kregen ze toch wel door dat dit een tikje overdreven was. Zeker als je ook weer snel moet afbreken omdat er op een andere routelocatie nog een optreden wacht, vraagt dat om logistieke problemen. Maar al doende leert men, heet ’t dan!

 

 Allerlei soorten muziek heb ik zo in de afgelopen jaren meegemaakt. Klezmer, klassiek, Zuid-Amerikaans, jazz, swing, solo, gitaarduo. Afgelopen zondag was het dus weer zo ver. Eerst het Göksel Yilmaz Ensemble met vaak al eeuwenoude muziek in het Turks, Arabisch en Koerdisch. Met natuurlijk de liefde als hoofdonderwerp. Prachtig klonk dat. Daarna nog het Berlage Saxophone Quartet. Een stel jonge muzikanten die klassieke muziek de pan uit lieten swingen. Daarbij komt dat de saxophoon mijn lievelingsinstrument is. Dus ik kon mijn hart ophalen. Een saxophoon kwartet nog wel!

 

Daarom ook had ik een schilderij van mij opgehangen met daarop een saxophoonspeler. ’t Was prachtig om te zien hoe zijn houding op het schilderij regelmatig samenviel met de houding van de heel expressieve speelster die er voor stond.

Wat mij betreft volgend jaar weer zoiets. Maar eerst maar “tot volgende week”.

TOOS. 

www.toos.biz

www.toosvanholstein.nl

YouTube  http://bit.ly/ij4Pag



 Reacties

Zal best gezellig zijn geweest met zo'n clubje over de vloer en leuk dat schilderij op de achtergrond.

groet, Chris



Geplaatst door: cverkaart op 03-04-2012 18:59 uur

Ik weet zeker dat ik weer iets gemist heb. Huilen


Geplaatst door: T E R N E U Z E N A A R op 03-04-2012 19:04 uur

 Jammer heb deze eerste gemist. was niet fit. Nog even geken op filmpje Heinkenszand.

 Ik denk dat jouw schilderijen het ook heel mooi zouden doen in de grote kerk in Veere. Ze zouden prachtig staan in die mooie oude nissen daar (maar misschien heb je daar wel eens geexposeerd)

 Ik zag er jaren terug exposities van Dora Dolz. Haar glas, haar vazen en kleden.  Je kent haar vast wel!

 groeten van Riet



Geplaatst door: Ut zunnetje op 03-04-2012 19:43 uur


 Uw reactie

U bent nog niet ingelogd; hierdoor kunt u nog geen reactie plaatsen.
Ga eerst na de inlogpagina. Als u geen ZeelandNet abonnemenent heeft kunt u een gast-account gebruiken.



ZeelandNet draagt geen verantwoording voor de inhoud van dit weblog.